Jdi na obsah Jdi na menu

Letní fotografická škola - LFŠ (07/2012)

Léto je čas sluníčka, dovolených, prázdnin a relaxace! Léto je také – díky teplému počasí a dlouhým slunečným dnům – ideální dobou pro focení! Stejně jako každý rok, jsme i letos využili tohoto nejkrásnějšího období v roce a uspořádali další běh oblíbené Letní fotografické školy (LFŠ 07/2012). 

LFŠ představuje intenzivní týdenní fotografický kurz, který je - na rozdíl od běžných (jednodenních) kurzů - koncipován jako série fotografických workshopů, kde je důraz kladen především na praxi. Účastníci si tak mohou "osahat" a vyzkoušet nejpopulárnější fotografické disciplíny (portrét, produkt, krajina, reportáž) a to jak v exteriéru tak i v profesionálním ateliéru. Letošní škola byla poprvé 6ti-denní (oproti dosavadní 5ti-denní) s tím že 2 poslední dny byly vyhrazeny úpravám snímků na PC...

Program LFŠ: 

 • 1. den: Základy digitální fotografie
  konstrukce, ovládání a nastavení fotoaparátu, běžné fotografické chyby, specifika digitální fotografie, výběr správné techniky (objektivy, blesky, filtry, příslušenství).
   
 • 2. den: Kompozice, krajina a reportáž
  skladba obrazu, kompozičí řešení scény v praxi, krajina, architektura a reportáž, vliv hloubky ostrosti a perspektivy ve fotografii a jejich kreativní využití.
   
 • 3. den: Produktová fotografie
  problematika svícení, modelování světlem, směr, síla, kvalita a barva světla, jak pracovat s přirozeným i umělým zdrojem světla, objektem zájmu - produkt.
   
 • 4. den: Portrétní fotografie
  portrétní fotografie v exteriéru i ateliéru, komunikace s modelem, pózování, práce s přirozeným světlem i ateliérovými světly, fotografování s využitím externích blesků i odrazných desek.
   
 • 5. a 6. den: Úpravy na PC
  základní úpravy snímků v Adobe Photoshop, práce s křivkami, maskami i vrstvami, jak na barvy, práce s RAW formátem v Camera RAW.

 

Kompletní fotografickou (4-denní) praxí měla tu čest provádět moje maličkost, závěrečnou 2-denní "PC nalejvárnu" obstaral kolega - výborný grafik Petr Cába...

Když se sejde parta skvělých lidí, práce už není "jen" prací ale stává se zároveň i skvělou zábavou a příjemnou relaxací. A naše letní skupinka 2012 byla obzvláště vypečenou a křupavoučkou, takže byla pro mě radost a čest s tak skvělými lidmi sdílet společné nadšení a lásku k fotografii...

 • Special thanx: Simče a Pétě - našim úžasným a trpělivým modelkám!