Jdi na obsah Jdi na menu

Projekty a úspěchy

 

"Stejně jako mnoho dalších i já se neustále vyvíjím, zlepšuji a rozšiřuji své dovednosti a vědomosti. V některých směrech se postupně také více specializuji. Moje práce není mým koníčkem (už dávno ne), nicméně pořád mě neskutečně baví, naplňuje a dělám ji stále - i po letech - s nadšením. A to je současně jediný recept na úspěch! V okamžiku, kdy mě to bavit přestane, skončím (ale to je ještě daleko, pevně doufám)!"   

 

Cesta do Megapixelu

Loňské léto jsem začal úzce spolupracovat se spol. MEGAPIXEL - největší obchod (kamenný i eshop) s fototechnikou v ČR. Mám na starost tvorbu obsahu (community specialist). Pod tímto tajuplným názvem si představte prostě náplň pro Megapixel magazín. Píši články, dělám fotky ale hlavně - VIDEA, firemní videa na youtube (kanál Megapixel). Je to zajímavá práce a hlavně mě to baví... zatím. Btw: Mé vedlejší projekty (acefoto.eu i eshop) samozřejmě stále jedou dál.  

  

 


 

Business & Manager photography

V uplynulém roce (2015) jsme společně se spol. GRAFIE CZ rozjeli zajímavou sérii: Panorama Business foto. Jedná se o exkluzivní 2-stranu v Novinách pro grafický průmysl - velký rozhovor s osobnostmi z české polygrafie na aktuální trendy ale i ožehavá a kontroverzní témata. Součástí toho jsou samozřejmě i perfektní velké panoramatické fotografie (silně stylizované). Fotil jsem takto například pana Horáka (ředitel, Tisk Horák), pana Drahoše (ředitel, FINIDR) nebo pana Domnosila (Boom Tisk Kolín). Současně však z toho vykrystalizovala regulérní (a žádaná) disciplína, kde jsem dále fotografoval například management společností: UPS (United Parcel Service), KBA CEE, RK Evropa nebo FORMICA CZ. Jedná se o zcela specifickou kategorii portrétní fotografie a baví mě čím dál víc!       

  

 


 

Marcebila - filmový scénář

Koncem roku 2015 mne oslovil Petr Mikšíček s velmi zajímavou nabídkou - nabídl mi spolupráci na jeho vysněném projektu, scénáři k celovečernímu filmu o strážkyni Krušných hor Marcebile. Vzhledem k tomu, že jsem již spolupracoval na pár kratších tématických snímcích, moc rád jsem do toho šel. Po ani ne dvou měsících byl scénář hotov a v současné době (03/2016) Petr vyjednává o realizaci s programovým vedením České Televize.     

  

af-foto_reference_img164_web.jpg

 


 

Encyklopedie digitální fotografie (2015)

V polovině roku konečně finalizuji svůj dlouhodobý (mnohaletý) projekt: komplexní knihu o digitální fotografii, kde jsem shrnul všechny své poznatky a zkušenosti za poslední dekádu, kterou jsem víceméně zasvětil celou tomuto úžasnému fenoménu současnosti. Kniha v rozsahu 250 stran a formátu A4 zatím vychází pouze v elektronické verzi. K dostání je již od července 2015 jak u mě na acefoto.eu, tak v prodejní síti Kosmas. Paralelně s tím ještě stále jednám o vydání tištěné verze.   

 

encyklopedie-digital-foto.jpg

 


 

Best Sequence (2015)

Tentokrát nikoli vlastní projekt ale filmová společnost Petra Mikšíčka (shodou okolností mého kolegy a ex-spolužáka), jejíž součástí jsem měl tu čest se stát! Best Sequence je projekt soustředěný okolo mladých tvůrců a umělců z oblastí: videa, filmu, dokumentaristiky, hudby a fotografie... 

"Vytváříme profesionální videa a fotografie, které umožní zachytit i ty příběhy, které by zůstaly neprávem skryty. Disponujeme nenápadnou a nositelnou technikou i pro outdoorové expedice. Pracujeme ale i s profesionálním vybavením pro nejnáročnější filmové a trikové výzvy. K dispozici máme vlastní trikový ateliér a líheň tvůrců – akademii. Máme odkud brát talenty..."

 

bestsequence_01-2015_kh.jpg

 


 

Atelier rodinné fotografie (2014)

Na podzim zřizuji vlastní fotografický atelier se zaměřením na Rodinnou, Portrétní a Produktovou fotografii! Ateliér je situován v krásném a klidném prostředí pražské vilové čtvrti Hanspaulka (nedaleko od mého bydliště), je sice nevelký, leč útulný a plně vybavený nejmodernější technikou i množstvím rekvizit! Vyfotografovat se u mne může nechat každý - od "new born" (tedy novorozeňátek), přes školáčky až po rodiče, babičky a dědečky. Během dvou let jsem vyfotografoval desítky rodinek, dále množství portrétních a manažerských snímků ale také několik produktových/reklamních zakázek!

 

af_familyphotostudio.jpg

 


 

Kurzyfocení Praha (2014)

Začátkem roku jsem byl osloven kamarádem a podnikatelem Jirkou Holíkem, s nabídkou stát se garantem jeho nového projektu Kurzyfocení-praha. Rád jsem tuto nabídku přijal. Cílem projektu není poskytovat kurzy, kterých je všude plno ale specializovat se na odborná a náročná témata, která se na našem trhu špatně vyhledávají. Mezi takové patří třeba: Mistrovství tisku fotografií, Video a jeho střih, Správa barev neboli Color Management (CMS), Speciální fotografické workshopy atd. 

  

mha-fotostudio.jpg

 


 

Acefoto shop (2013)

Vzhledem ke kladným ohlasům, rozšiřuji své portfolio (o cca půl roku později od vzniku AF projektu) a spouštím také e-Shop zaměřený na výrobu a prodej fotoobrazů, autorských fotografií, fotografických filtrů a eKnih.

 

 


 

Fotofokus.cz (2013)

Téměř paralelně s projektem AF shopu spouštím zcela nový, odborný fotografický portál, věnující se tématům foto, video, tisk a 3D! Součástí webu jsou dlouhodobé seriály, rozhovory s osobnostmi z oboru a soutěže! Vedle toho se samozřejmě nadále zabývám fotoaparáty, fototechnikou a vším co s tím souvisí (testy, novinky atd.).

  

fotofocus-web_2016.jpg

 


 

Acefoto.cz (2012)

Koncem roku zakládám vlastní projek Acefoto, jehož cílem není nic menšího než poskytovat komplexní služby v oblasti digitální fotografie - tedy vše od konzultace a návrhu, přes realizaci až po editaci a tisk. Za tímto účelem jsem si pořídil kompletní tiskové studio a rozsáhlou stáj fotopříslušenství a techniky.

  

acefoto-web_fotosluzby.jpg

 


 

 

A budou další projekty ;-)