Jdi na obsah Jdi na menu

Fotograf

Mé první fotografické krůčky směřují až někam do roku 1986, kdy jsem začínal se stařičkým ruským (vlastně tehdy ještě "sovětským") kinofilmovým fotoaparátem (značku už si fakt nepamatuju). Pak jsem zkoušel štěstí s klasickou Flexou (Flexaret standard, už nevím jaká generace) ale tehdy to na mne bylo pořád dost složitý (přeci jen bylo mi cca 10 let). Tak jsem nakonec zakotvil u automatického Olympusu. Pak ale přišla "telecí léta" a fotoaparát jsem vyměnil za kytaru a mikrofon (což mi vlastně vydrželo až do teď). Zpět jsem se k focení vrátil až s nástupem digitálních technologií. To bylo tuším někdy v roce 2003. Tehdy jsem si pořídil digitální kompakt Sony s úžasným rozlišením 2 MPix (z dnešního pohledu k smíchu ovšem na tehdejší dobu to byla pecka)! V roce 2004 jsem nastoupil jako technický redaktor serveru fotografovani.cz do IDIFu a tím defakto začala má zářná fotografická kariéra. 

Začínal jsem (asi jako většina) s krajinkami, kde jsem piloval hlavně kompoziční stránku obrazu a také jsem se učil a seznamoval s fotografickou technikou - jejími možnostmi i limity. Poté jsem se - v rámci své práce redaktora - hodně věnoval focení produktů a reportáží. To už bylo době, kdy jsem psal na plný úvazek pro fotografovani.cz a díky tomu jsem hodně přičichl k foto i ateliérové technice. Současně jsem byl tehdy denně v kontaktu se spoustou profesionálních fotografů a odborníků z oboru (Ondra Neff, Roman Pihan, Honza Březina, Robert Vano, Miroslav Vojtěchovský, Kamil Rodinger a další) což byla ta nejlepší škola. 

Když jsem naplno pronikl do tajů techniky a měl jsem ji už tzv. "na háku", začal jsem s lektorováním fotografických kurzů (to byl tuším přelom 2007/2008, v té době zároveň vydávám jako spoluautor knihu OBJEKTIVY 2008). Současně jsem tenkrát objevil kouzlo detailu - Makrofotografie i krásu Noční fotografie. Obojí se mě drží dodnes a představuje to pro mne relax i únik od hektického komerčního focení. Rok poté se nám narodila dcerka Kristýnka a tenkrát jsem naprosto propadl portrétní a rodinné fotografii. Profesně se v současnosti věnuji především portrétní, produktové a event fotografii. Preferuji přirozenost a čistotu s důrazem na detail. Má filozofie je prostá: "V jednoduchosti je krása!" Své fotografie vždy upravuji. Nechci aby focení se mnou bylo stresem ale naopak - aby bylo o pohodě a zábavě, o uvolnění a radosti. 

 

Aktuálně se věnuji hlavně následujícím foto disciplínám:

  • rodinná fotografie (děti, mimča, maminky, těhulky, páry, skupinky, rodinky)
  • portrétní fotografie (ateliérový portrét, přirozený portrét, stylizovaný portrét, skupinky)
  • business foto (manažerské a business portréty, interier, exterier, atelier, stylizace)
  • produktová a reklamní fotografie (eshopy, časopisy, firmy atd.)
  • reportážní a event fotografie (svatby, plesy, press a další oficiální události)

 

Ukázky viz FOTOGALERIE nebo prezentace niže: 

 

:: Rodinná fotografie (Color a B&W) ::   

 

 

 

:: Portrétní fotografie (Color a B&W) ::

 

 

 

:: Produktová fotografie ::

 

 

 

Pro další info a případné dotazy mne kontaktujte