Jdi na obsah Jdi na menu

Vernisáž 'RŮZNORODÍ': Tisknuli jsme foto obrazy

30. 11. 2013

Benevíno v Benediktské ul. č. 9 (Staré Město, hned za obch. Domem Kotva). Výstava vynikala především svou “různorodostí” - jak ostatně napovídá sám název! Nevystavoval pouze jeden autor ale hned 7 fotografů, jmenovitě: Markéta Sousedíková, Irma Kaňová, Eva Wolf, Zuzka Šorejsová, Jirka Novotný, Jirka Man a Václav Dvořák... Pro mě osobně se jedná tak trochu o srdeční záležitost, k čemuž mám hned dva silné důvody:

 

  1. Jedná se o bývalé rekvalifikanty (2012), které jsem měl tu čest vzdělávat v onom krásném řemesle fotografickém, strávili jsme spolu mnoho času a měl jsem tu úžasnou možnost vidět, jak fotograficky rostou a zlepšují se...
  2. Na samotné vernisáži jsem se fyzicky podílel – coby “Master Printman” - tvůrce fotoobrazů. Tisklo se na různá média – Ilford Omnijet Satin 250, Fomei REAL Gloss 265 a Fomei Pro Pearl 265; kašírovalo se na desky Kapa (Plast & Blackboard) s Twintac podlepem.

     

 

Tématicky se jednalo o výstavu velice různorodou - od Krajinářské fotografie (Novotný, Man), přes Wildlife fotografii (Sousedíková), Architekturu/cestopisnou fotografii (Šorejsová), Akt (Kaňová) až po výtvarně-portrétní foto (Wolf). A právě to bylo na výstavě tolik výjimečné... prostě... Různorodá!

 
 

Zuzana Šorejsová

Zuzana Šorejsová

Eva Wolf

Eva Wolf

Irma Kaňová

Irma Kaňová

Markéta Sousedíková

Markéta Sousedíková

Jiří Novotný

Jiří Novotný

Jiří Man

Jiří Man
 

 

:: FOTOGALERIE zde ::