Jdi na obsah Jdi na menu

Rozumíme fotografickému tisku a baví nás

6. 6. 2016

 

 
 

  objednatkurzmaly  

 

Koncem minulého týdne proběhl zcela nový workshop, zaměřený na velkoformátový tisk fotografií. Workshop jsme uspořádali ve spolupráci s AFOP (Atelier fotografické praxe), partnerem byla spol FOMEI a vše se odehrálo v prostorách (a s výtečnou technickou podporou spol EIZO. Takže tým vyloženě hvězdný (zároveň děkuji všem jmenovaným za skvělou produkci a podporu).  

Vyhlášen nový termín - 8. září 2016

  

Proč vlastně tisknout?

Jen fotografie na papíře je skutečnou fotografií! Jinak jde o pouhou hromadu jedniček a nul (o níž je tak snadné přijít). Tištěné foto má své kouzlo, vůni, formu. Jenže kde a jak tisknout, aby výsledek odpovídal Vaší představě? Navíc, možná už také znáte to rozčarování nad špatně vytištěnou fotkou?! Mám pro Vás to nejlepší řešení: ukáži Vám jak připravit data a vytisknout tak, aby výsledek byl perfektní a přesně odpovídal předloze (na monitoru).  

   

ws-fototisk_020616_ws-fototisk_img2_web

  

  

O čem to bylo

Cílem nebylo nic menšího než proniknout do tajů velkoformátového fototisku a odhalit všechny záhady (i vyvrátit mýty), které v této oblasti panují. Ukázali jsme si, jak fotografie k tisku připravit (rozlišení, dpi, barevné prostory, formát, velikost), jak vybrat a nastavit tiskárnu, ovladač a správu barev. Jak na korektní barvy, výběr papíru a mnoho dalšího. Prostě, abyste byli schopni, si doma ve vlastní režii vytisknout velkoformátové fotografie – a to stejně kvalitně (nebo lépe) než v profi foto-tiskovém studiu. Workshop byl určen hobby fotografům, kteří se nespokojí jen s prohlížením fotografií na webu a LCD svého monitoru (mobilu, tabletu). Současně směřoval na všechny nadšené fotografy, kteří rádi svá díla „zhmotňují“ (nebo by je rádi „zhmotňovali“), ale nejsou příliš spokojeni s výsledky poskytovatelů (foto)tisku. Nechybělo množství praktických ukázek, rad, tipů a triků, jak danou problematiku zvládnout. Jako bonus si každý účastník odnesl domů svou oblíbenou, vlastnoručně vytištěnou fotografii velikosti A3 na kvalitním fotografickém papíru.

      

ws-fototisk_020616_ws-fototisk_img6_web

  

 

Osnova workshopu

 

  • technologie tisku
  • inkousty a jejich typy
  • doma nebo v „Labu“?
  • Správa barev (CMS)
  • barevné prostory
  • nastavení CMS v Adobe Photoshop
  • nastaveni a pochopení driveru tiskárny
  • obrazové formáty
  • papíry, jejich rozdělení a vlastnosti
  • adjustace fotografií

 

Ukázka prezentace v *.pdf formátu k náhledu ZDE

  

A to nejlepší na závěr: již připravujeme další termíny (přelom srpen, září)  

Vyhlášen nový termín - 8. září 2016