Jdi na obsah Jdi na menu

Reportáž z Nemocnice v Českých Budějovicích

5. 9. 2017

Nemocnice České Budějovice, a. s., je největším zdravotnickým zařízením v Jihočeském kraji a zároveň jedním z největších zdravotnických zařízení v ČR. Nemocnice včetně porodnice se nachází na ulici Boženy Němcové, č.p. 54. Jako první nelze přehlédnout původní nádhernou budovu nemocnice – z první poloviny minulého století.

nem-cb_pcn_170421_7L8A2124_web

Hned za původní budovou vyrostl v pár posledních dekádách zbrusu nový, moderní komplex, čítající 14 budov. Celá nemocnice se všemi odděleními je opravdu rozsáhlá a hledání té správné budovy (v našem případě porodnice) mi nějakou chvíli trvalo. Perinatologické centrum novorozenců je z pravé boční strany komplexu – s vchodem z ulice Schneiderova.

nem-cb_pcn_170421_7L8A2138_web

“Máte štěstí, vybrali jste si vhodný čas. Právě jsme tu měli dva porody ale jinak je dnešek zatím celkem klidný. To se však může každou chvíli změnit, tak honem na to…”, uvítala nás hned u vchodu staniční sestra. Perinatologické centrum českobudějovické nemocnice (PCN) patří mezi jedno z nejlepších pracovišť svého druhu nejen v České republice.

nem-cb_pcn_170421_7L8A2131_web

Porodnice a neonatologické oddělení je technicky špičkově vybavené a nachází se v pětipatrové budově. Takto rozsáhlé prostory obývá i proto, že jde o jedno z dvanácti perinatologických center v České republice. PCN v Českých Budějovicích je vybaveno těmi nejlepšími a nejmodernějšími technologiemi – jak zdravotnickými tak samozřejmě i stavebními. Právě Lightway technologie patří mezi jednu z nich.