Jdi na obsah Jdi na menu

Poznejte dokonale svou DSLR

Kurz Začínáme fotografovat s DSLR je určen všem, kteří vlastní digitální zrcadlovku a chtějí si osvojit způsoby kreativní práce s tímto přístrojem "královské třídy". Tento kurz zároveň tématicky i informačně rozšiřuje semináře "Začínáme s DSLR (Canon / Nikon / Sony)...

 

dslr_img1_8953_m.jpg

 

Cílem kurzu je poskytnout praktické základy pro úspěšné zvládnutí kreativního fotografování - se zaměřením na technické aspekty fotografie, tj.: ovládání a optimální nastavení DSLR, výběr vhodného objektivu i dalšího příslušenství a schopnost efektivního využití všech předností digitálních zrcadlovek v praxi.

Co se na kurzu dozvíte?

 • Základní odlišnosti: DSLR vs. kompaktní fotoaparáty
 • Seznámení s konstrukcí a nastavením DSLR
 • Základy expozice (ISO, Clona, Čas)
 • Problematika Ostření
 • Jak na barvy
 • Jak na práci s bleskem
 • Běžné chyby při práci s DSLR a jak se jich vyvarovat
 • Praktické tipy a triky aneb jak vytěžit z DSLR co nejvíce
 • Výběr vhodného objektivu a příslušenství

 

 

dslr_img3_8603_m.jpg  dslr_img9_lowlight_m.jpg

 

Kurz je celodenní a je založen na bohaté interakci lektora s účastníky. Vše co uslyšíte a uvidíte si budete moci ihned v praxi vyzkoušet. K dispozici budete mít vedle zkušeného lektora (odborníka v oboru) též profesionální modelku a plně vybavený profesionání ateliér (vč. zázemí - pití, káva, WC), který nabízí spoustu možností i tolik potřebný komfort, tak abyste se mohli soustředit pouze na to hlavní - na fotografování! Vzhledem k rozumnému počtu účastníků (cca 10 lidí) bude prostor též pro individuální konzultace otázek spojených jak s výběrem, tak i s používáním DSLR.

 

dslr_img4_paning_dynamic_2_m.jpg

 

Z nejkritičtějších témat dostanete odpovědi na nejpalčivější otázky typu:

 • Jak na správnou expozici (ISO, clona, čas)?
 • Jak reagovat nastavením v různých světelných podmínkách?
 • Jak dobře a rychle zaostřit v libovolné scéně?
 • Jak získat kontrolu nad barvami v interiéru?
 • Jaké máme obrazové formáty a kdy jaký použít?
 • Jak co nejlépe využít fotografický blesk?
 • Jak vybrat ten pravý objektiv?
 • Jak pracovat s ohniskem a perspektivou?

 

 

dslr_img5_0562_m.jpg

 

Průběh semináře:

Kurz je rozdělen do několika kratších výkladových bloků (cca 45 minut) mezi nimiž vždy probíhá bezprostřední cvičení všech poznatků v praxi. Lektor ochotně pomůže s nastavením bez ohledu na značku DSLR. Součástí kurzu je i průběžná diskuze nad pořízenými snímky a rozbor cest k nápravě chyb.

 

dslr_img7_1105_m.jpg

 

Komu je seminář určen?

Všem začínajícím a lehce pokročilým uživatelům DSLR nebo těm, kteří chtějí začít naplno využívat obrovský potenciál, jež DSLR nabízí (bez ohledu na značku). Kurz neklade vysoké nároky ani na teoretické ani na praktické fotografické znalosti a pomáhá se základním nastavením a ovládáním DSLR všech typů a značek. Nezaměřuje se však detailně na specifická nastavení a funkce jednotlivých modelů a značek (zde doporučujeme semináře "Začínáme s DSLR: Canon / Nikon / Olympus / Sony"). V průběhu kurzu je k dispozici i řada různých typů objektivů a příslušenství k zapůjčení, aby si každý mohl v praxi ověřit techniku a příslušenství, které si případně hodlá časem pořídit.

 

dslr_img8_7885_m.jpg

 

Komu seminář není určen:

Seminář není určen pokročilejším uživatelům, stejně jako fotografům, kteří hledají technické souvislosti či řešení zcela konkrétních technických a tvůrčích problémů. Máte-li fotografické zkušenosti nebo hledáte příležitost, doplnit si mezery, či rozšířit obzory, využijte spíše kurz "Mistrovství práce s DSLR". Jste-li úplnými nováčky a hledáte především odpovědi v oblasti základů nastavení či ovládání konkrétní značky DSLR, doporučujeme některý ze "startujících" seminářů "Začínáme...", zaměřených na konkrétní značky: Canon / Nikon / Olympus / Sony.

 

dslr_img10_objektivy_m.jpg

 

Cíl semináře:

Seminář vás naučí pořizovat pěkné fotky s DSLR a významně je kvalitativně odlišit od fotografií pořizovaných kompaktními fotoaparáty.

Co na kurz potřebujete?

Vlastní DSLR se základním objektivem, nabitým akumulátorem a paměťovou kartou.

 

ilustrační fotografie: Martin Hájek (lektor kurzu)

 

 

>> Více informací na: Acefoto.Eu KurzyFoceni-Praha.cz <<