Jdi na obsah Jdi na menu

Line6 POD X3 Live & Genz-Benz 212 G-Flex

1. 6. 2011

Tak sem zase po "dlouhý" době trochu (víc) upgradoval svůj "equipment" park a pořídil si nový multi-procesor a kytarovej box... To sebou pochopitelně neslo slzavý prodej "starýho" vercajku - procesoru Digitechu GNX3 + Engl 412 Standard bedny...

 

Line6 POD X3 Live

Komplexní podlahový procák pro kvalitní hraní i nahrávání doma, ve zkušebně, na koncertních pódiích. Obsahuje 78 simulací zesilovačů a 24 simulací reproboxů, přičemž tato sbírka pokrývá celé spektrum a všechny legendární kytarové zvuky. Mimoto je zde i 28 simulací baskytarových zesilovačů a 22 simulací baskytarových reproboxů, 98 efektů a 6 simulací mikrofonních preampů.
Technologie Dual Tone Processing umí rozdělit signál do dvou větví a s každou z nich pracovat zvlášť. Na zadní straně jsou konektory jak pro připojení kytary (pasivní i aktivní), tak i sluchátkový výstup, stereo výstup, S/PDIF konektor a konektory pro připojení footswitche FBV a externího expression pedálu, XLR konektor s vlastním ovladačem gainu a Aux-In pro CD nebo mp3 přehávače a další zařízení, efektová smyčka se stereo returnem a nakonec MIDI rozhraní či vstup pro kytary Variax.
No prostě je toho hafo a ještě bude nějakou dobu trvat, než se to naučím nějak optimálně využívat...

line6pod_x3_live.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Genz-Benz 212 G-Flex

Špičkový profesionální kytarový box, který už má ve světě docela zvučné jméno. Zároveň se jedná o výjimečnou bednu, která - ač má "jenom" 2x 12" repra, tak s přehledem válcuje i spoustu 412-ek! Je to 150W / 2x 75 ve stereo režimu. Přední ozvučnice je zkosená (ve tvaru střechy), takže oba repráky hrajou víc "do strany", není tedy problém s tím "slyšet se" a to i když stojíte více bokem k bedně. Genz-Benz si do toho montuje vlastní repráky (jsou údajně založeny na legendárních Celestionech V30)... Hraje to parádně, navíc mám od G/B i hlavu (gtr. amp), takže si perfektně rozumí... Měl jsem štěstí, povedlo se mi pořídit jeden z mála kousků co byly ještě vůbec u nás v republice k mání (výrobce se rozhodl, že už nebude distribuovat pro celou střední Evropu - zřejmě nejsme dostatečně lukrativní trh)!

genzbenz_212g-flex.jpg