Jdi na obsah Jdi na menu

Letní fotografická škola (LFŠ)

Chcete se zdokolnalit ve fotografii? Toužíte po tom, vyzkoušet si, jaké to je být skutečným profesionálním fotografem? Máte chuť si vyzkoušet všechny (nejběžnější) fotografické žánry? Pakliže jste si alespoň 2x odpověděli "ANO", naše "fotografická škola" je tu právě pro vás! Využijte příležitosti a rozšiřte si znalosti a dovednosti o digitální fotografii. Vezměte svůj fotoaparát a uvidíte, že se během týdne zamilujete. Dobrá fotka totiž dostane každého po celém světě - bez rozdílu věku, pohlaví a vyznání...

lfs_krajina

 

Co je to LFŠ
Pořádáme pro vás tradičně (jako již několik posledních let) velice oblíbenou Fotografickou školu, jejímž cílem není nic menšího než se zdokonalit ve fotografii - naučit se spoustu nového a především - skvěle se bavit! A s kým jiným než se skupinkou stejných nadšenců jako jste Vy sami?! Fotografická škola představuje komplexní a intenzivní kurz, který probíhá formou praktického workshopu. Hlavní náplní tedy bude fotit, fotit a zase jen fotit! Během šesti aktivních dnů se naučíte vidět, zachytit a zpracovat vaše snímky do mnohem lepší kvality než tomu bylo doposud. Strávíte skvělý týden s profesionálními lektory a s příjemnými lidmi, kteří fotografii milují! 

lfs_portret2

 

Harmonogram LFŠ se skládá ze tří hlavní částí:

  • Teoretické
  • Praktické
  • Počítačové

 

lfs_produkt
 

Teoretické bloky budou probíhat v plně vybaveném fotografickém ateliéru, kde vám lektor v přátelské a pohodové atmosféře ve stručnosti vysvětlí vše podstatné, co byste měli znát (expozice, kompozice obrazu, otření, režimy, blesk atd.), upozorní na možná úskalí a poradí finty, tipy a triky pro dosažení toho nejlepšího výsledku...

V praktické části si budete moci všechny nabité vědomosti ihned vyzkoušet na připravené / aranžované scéně, stejně jako na scéně přirozené. Fotografovat tedy budeme jak v ateliéru, tak i v exteriérech, vyzkoušíme si focení na přirozeném světle, stejně jako pod umělými světelnými zdroji (stabilními - žárovky, zářivky i zábleskovými - ateliérová světla, fotografické blesky).

Počítačová část zahrnuje post-procesing neboli finální úpravy vašich fotografií, kde si vysvětlíme a ukážeme různé možnosti, co ještě dále lze s vašimi snímky provádět, jaké jsou možnosti, kde můžeme ještě lecos zachránit a kde naopak již je i sebelepší technika krátká! Výuka bude probíhat v plně vybavené PC učebně.

 

lfs_reportaz

 

Osnova LFŠ:

  • komplexní základy techniky digitální fotografie
  • základy kompozice, správné vnímání scény
  • teoretické i praktické principy práce v profesionálním fotoateliéru
  • práci v exteriéru s odraznými deskami či externími blesky
  • základy zpracování digitálních fotografií na PC

 

lfs_krajina2  lfs_krajina4

Proč právě FŠ

Fotografická škola je určena pro každého, kdo začíná s digitální fotografií. Během týdne si vyzkoušíte hned několik fotografických disciplín s důrazem na praktická cvičení. Zakusíte, jako to je být portrétním fotografem, produktovým/reklamním fotografem. Co obnáší fotit reportáž nebo naopak jaké skryté krásy nabízí například taková makrofotografie. Nebudeme vás unavovat složitou teorií, komplikovanými matematicko/fyzikálními zákonitostmi či vzorci! Jde nám o jediné: abyste se dobře bavili a rádi na FŠ vzpomínali i po mnoha letech. Nabízíme zkušené a vstřícné lektory/fotografy, plně vybavený ateliér, intenzivní týden nabitý fotografováním na které nezapomenete. Týden plný informací a praktických tipů vedoucích k působivým snímkům. Týden zábavy a skvělých fotografických zážitků. Navíc vzhledem k počtu účastníků (max. 12 lidí) bude vždy dostatek prostoru na řešení individuálních dotazů či konzultací vašich fotografií.

LFŠ - to je ono! Přijďte k nám, nebudete litovat!

 

lfs_portret6  lfs_portret5
 
lfs_portret9
 
lfs_makro
ilustrační fotografie: Martin Hájek (lektor)

 

>> Více informací na: Acefoto.Eu KurzyFoceni-Praha.cz <<