Jdi na obsah Jdi na menu

Jak dopadla Zimní fotosoutěž 2014

16. 5. 2014

Vítězné fotografie:


 

3. místo: Zima jak má být

Zimní fotosoutěž 2014 - vítězné fotografie

 

Detail viz link:

http://www.fotofocus.cz/id186,cz_zima-jak-ma-byt.html

 

fotograf: Barbora Krejchová

Opravdu zima jak má být – jeden z typicky zimních snímků: krajina pod sněhem a rozhledna v hustém, těžkém sněhovém kabátě. Nechybí ani měřítko - stojící silueta zcela vlevo, abychom měli srovnání a představu o velikosti stavby. Kompozičně by to sice mohlo být výrazně lepší (trochu změnit úhel snímání, ne tak těsný ořez) a škoda toho příliš čistého nebe... Ale na 3. místo to stačí :-)

 
 

2. místo: Zima modeluje

Zimní fotosoutěž 2014 - vítězné fotografie

 

Detail viz link:

http://www.fotofocus.cz/id214,cz_zima-modeluje.html

 

fotograf: Roland Meneghel

Co vám to připomíná?? … velice jednoduchý snímek. Detail, který však nepostrádá jednu z těch nejsilnějších zbraní – a tou je humor! Naprostá strohost, jen pár linií a tvarů, šikovně se kloubící s vtipem a především všímavostí fotografa. Ne nadarmo se říká: “V jednoduchosti je krása (a síla).

 
 

1. místo: Zimní pohádka

Zimní fotosoutěž 2014 - vítězné fotografie

 

Detail viz link:

http://www.fotofocus.cz/id211,cz_zimni-pohadka.html

 

fotografka: Jana Kaňoková

Zimní víla – aneb co by mělo mít větší nárok na první příčku, než fotografie, která kombinuje jak krásnou zimní atmosféru, tak (vždy fungující) lidské emoce. Zde je to navíc ještě umocněnou až téměř “pohádkovou” stylizací a dětskou nevinností a křehkostí. Zatímco u druhého a třetího místa to byl opravdu lítý boj a těžké rozhodování, v případě výtězné fotografie padla jasná volba ihned!
 
 

Závěr

Zimní fotosoutěž 2014 byla tentokrát o to složitější, neboť vlastně skoro žádná zima nebyla. Nicméně poradili jste si s daným tématem výborně a jako malé poděkování všem účastníkům (zájezdu) přinášíme jednorázovou slevu na FOTOOBRAZY ve výši 25% (pro více informací či uplatnění slevy nás kontaktujte emailem). A to se vyplatí! Takže svým způsobem vlastně vyhráli všichni. GRATULUJEME!
 

Výherci, nechť nás prosím kontaktujtí ZDE ať dohodneme detaily (tisk, předání atd.)!  
 
 
 

Partnerem soutěže je www.acefoto.cz, ceny do soutěže věnoval portál www.acefoto-shop.cz