Jdi na obsah Jdi na menu

Encyklopedie digitální fotografie - právě vychází!

30. 4. 2015

  
Komplexní a ucelený eBook o digitální fotografii na trhu!

Vychází 14. 4 . 2015! Prvních 50 objednávek za 249 Kč!


Průvodce světem digitální fotografie od A do Z. Jediný eBook na našem trhu, v kterém najdete úplně vše pohromadě: od nastavení fotoaparátu, přes problematiku exponometrie, ostření, až po specifika digitální fotografie (barvy, filtry, obrazové formáty)... Nechybí ani průvodce světem objektivů a příslušenství. Po přečtení již budete opravdu schopni používat svou foto techniku jako profík!
 

OBJEDNÁVKY ZDE

 
 

Co je cílem knihy

Jde vlastně o manuál, který má čtenáře krok po kroku provésti:
 

 • všemi důležitými funkcemi a nastavením techniky

 • seznámit s klíčovými aspekty fotografie

 • upozornit na specifika digitální fotografie

 • vyvarovat se běžným “foto-přešlapům”

 • poskytnout tipy a triky pro správné fotografování

 

encyklopedie-digita.jpgProč právě tuto knihu?

Najdete zde vše pohromadě: od základního seznámení s digitálním fotoaparátem, přes expozici, ostření, práci s prostorem (hloubka ostrosti, perspektiva), až po specifika digitální fotografie jako jsou barvy (vyvážení bílé, barevná přesnost), formáty a zpracování obrazu či fotografické filtry! Nechybí ani komplexníprůvodce světem objektivů a příslušenství (jak vybrat, na co si dávat pozor atd.). Na závěr se dozvíte něco konkrétního i o samotné fotografické praxi – jaké máme nejčastější fotografické žánry a jaké požadavky a úskalí na vás v tom kterém žánru čekají. Vše je doprovázeno množstvím názorných ukázek - ilustračních fotografií, schémat a grafů. 


 

Není to zdaleka jen o zrcadlovkách (DSLR)

Ačkoli kniha cílí na fenomén digitálních zrcadlovek (DSLR), není striktně omezena pouze na tuto „high-end“ řadu fotoaparátů. Důraz je sice kladen na DSLR, ovšem vše je zasazeno v kontextu (a často jsou jednotlivé systémy vzájemně konfrontovány) ostatních typů digitálních fotoaparátů: nezrcadlovky (CSC / systémové kompakty s výměnným objektivem), ultrazoomy, kompaktní fotogaparáty a (stále populárnější) smartphony! Takže na své si zde přijde opravdu každý a to, že momentálně zrovna nevlastníte zrcadlovku, neznamená, že se zde nedozvíte spoustu užitečných a praktických informací.  
     

encyklopedie-digita-2-.jpg

 

 

Co je zde, co jinde nenajdete

Na internetu a pultech prodejen najdete mnoho článku a knih zabývajících se daným tématem. Některé z nich jsou skvělé, další průměrné, jiné – a těch je většina, jsou "neúplné", stojící buď na perfektní technické preciznosti nebo naopak na mnohdy až příliš zjednodušeném povídání a konstatování. Některá jsou též plná mýtů, nepřesností a omylů, které již dávno odvál čas, resp. technický pokrok. Stejně tak jsou často ignorovány jiné - alternativní systémy (nezrcadlovky, kompaktní fotogaparáty, ultrazoomy, smartphony apod.). Tato kniha jde odlišnou cestou, kde vedle pečlivého dodržování všech technických termínů a faktů klade důraz na maximální srozumitelnost s množství názorných příkladů, ilustračních fotografií, tipů a triků, jak danou problematiku zvládnout.
   

encyklopedie-digita-3-.jpg

 

Pár slov o knize a autorovi

Tato kniha vznikla na základě mé dlouholeté lektorské praxe. Vzdělávání v oblasti fotografie se věnuji 8 let, za tu dobu jsem odlektorovalpřes 350 kurzů, přednášek a workshopů, jimiž prošlo přes 3000 fotografických nadšenců (mnozí z nich se dnes již fotografií živí). Postupem času jsem si udělal perfektní přehled o tom, co nejvíce trápí začínající ale i pokročilé uživatele digitálních fotoaparátů. Jelikož v průběhu celé své lektorské praxe zároveň působím jako fotograf i odborný novinář, znám celou problematiku ze třech různých pohledů – z pohledu fotografického, odborného-novinářského a uživatelského. Některé své poznatky jsem již stačil „vtisknout“ do dlouholetého seriálu (vycházejícím na portálu www.fotofocus.cz) ale bylo jen otázkou času, kdy vše zvěčním v regulerní knize!

 

Martin Hájek
(autor)
www.acefoto.cz
www.fotofocus.cz
www.martinhajek.net

 

encyklopedie-digita-4-.jpg

 

Legenda

 

 • typ knihy: elektronická (eBook)

 • rozsah: 245 stran (text)

 • přes 350 fotografií

 • 26 kapitol

 • Cena 349 Kč

 • cílová skupina: začátečníci až středně pokročilí

  ISBN 978-80-260-7932-3

 

encyklopedie-digita-8-.jpg