Jdi na obsah Jdi na menu

AC/DC s Axlem: bude to dálnice do pekla?!

20. 4. 2016

 

Když mi tuhle sobotu kamarád na pivu říká: „Víš kdo prej možná dokončí turné s EjSí-DíSí?“, po cca 5 sekundách přemýšlení mi blesklo zcela jasně: „AXL?!“ A světe div se, trefa! Ono fuckt už to tak vypadá, že místo po (údajně) nemocném Brianu Johnsovi převezme tahle kontroverzní figura! Vcelku logicky to vzbudilo obrovskou vlnu nevole u početný fanouškovský základny HC/WC... Chápu to? Vlastně ani moc ne!

 ​

axl-ac-dc.jpg.jpg

 

AC/DC ikona rock´n´rollu

Jasně! Je to kult! Vo tom žádná! Málokterá kapela z prehistorických dob rocku zůstala tak „svá“ a přesto pořád „khůl“ jako právě oni. Pak snad už jen Motorhead (již neexistující, R.I.P Lemmy) a snad Aerosmith a ZZ Top. That´s all! Takže se na ně pohlíží už tak nějak „jinak“, ale pořád jsou to rockeři nee?! A rocker si především vždycky dělá co chce (a sere na to co tomu řekne dav) a hlavně – miluje rock & roll!

 

Blb/Star jménem Axl W. R. 

Vyrostl jsem na G´N´R ale současně mi na nich vždycky vadil ten celkovej feeling Mr. W. A. Rose. Dále není žadným tajemnstvím, že to byl právě Axl, kdo „pohřbil“ tu nejlepší sestavu a svým způsobem vlastně i jednu z nejlepších rockových kapel všech dob. Navíc jeho manýry jsou už dávno legendární (on je synonymem primadony). Ne, nemám ho rád! Byl to debil, je to debil a debilem nejspíš zůstane. Na druhou stranu, je to ale taky jedna z nejvýraznějších osobností R´N´R, talentovanej, osobitej zpěvák, kultovní postavička, co navždy zůstane v análech rockových dějin. Ať se nám to líbí nebo ne.

 

Fanoušci jsou kokoti

Protože neví co chtěji! Shrňme si fakta: Brian Johnson nemůže dál zpívat! Kapela tak má jen dvě možnosti: najít za něj náhradu a nebo to zabalit. Těžký rozhodnutí a obojí má své mouchy (a obojí lze pochopit). Nicméně i rockeři jsou jen lidi a musí platit účty jako kdokoli jinej. Pokračovat je logická volba ALE... musejí najít nástupce! Tím se vracím na úvod, kdy jsem byl dotázán „kdo to s nima odzpívá?“ Ten, kdo je hlasově nejblíž Brianovi! A to je právě Axl (pak snad už jen Udo Dirkschneider z Acceptu a možná zpěvák s Nazareth, žije ještě?)! Takže ať si myslím o Axlovi cokoli (a že to nic pěknýho není!), spojení AC/DC z primadonou z G´N´R vypadá hodně slibně...

 

Nakonec, vždyť je to přeci rock ´N´ roll, vy hovada!