Jdi na obsah Jdi na menu

Články

 

Příspěvky

Co za foto techniku nosím ve svém batohu

15. 2. 2018

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Nahráváme zvuk do videa - TASCAM DR-05 (preview)

5. 2. 2018

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Jděte k volbám a zvolte moudře

11. 1. 2018

president-vote-2018.jpgVolby jsou za dveřmi a otázka "koho" je více než aktuální. Já mám jasno! Jak jste na tom vy? Ať tak či tak, rozhodně jděte k volbám a volte, protože jedině tak můžeme něco změnit a současně je to to nejmenší (ale i největší) co můžeme udělat. Koho budu volit? Koukněte na video a napište mi do komentářů. Jen ještě dodám, že jsem se se svým kandidátem setkal osobně! Bylo to před pár lety a dokonce jsem měl tu čest, jej oficiálně vyfotografovat (doufám, že to nikdo nebude brát jako "podjatost" :-)) Přeji vám všem hodně zdraví a štěstí do roku 2018 A přeji nám všem konečně po dlouhé době zase Prezidenta na něhož můžeme být pyšní!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Novoroční ohňostroj 2018 - Praha Letná

2. 1. 2018

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2018

23. 12. 2017

Přeji všem krásné vánoční svátky a úspěšný Nový rok 2018. Mějte se rádi, buďte v pohodě a hlavně - buďte zdraví. Vše ostatní lze nahradit nebo koupit. Ale zdraví, láska a dobré vztahy je něco, co se musí hýčkat!

vanoce-darky_img7_prodejny_1400px.jpg

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Vybíráme objektiv - jaký je ten nejlepší?

28. 11. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Setkání fotografů se blíží

19. 11. 2017

setkani-fotografu-2017.pngJiž tento víkend se otevřou brány OC Chodov všem fotografickým nadšencům. Poslední listopadový víkend totiž proběhne již tradiční Setkání fotografůTento (ne)oficiální svátek pro všechny milovníky se koná 25. listopadu 2017 v prostorech KC Zahrada na Praze 4-Chodov. Program bude jako vždy pestrý, na své si přijdou jak úplní začátečníci, tak i pokročilí či profesionální fotografové.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Fotofokus 2017 startuje

19. 10. 2017

fotofokus2017_titulka.pngFotofokus 2017 právě startuje. Webový portál fungoval od května 2013. Bohužel celou dobu pod špatným systémem a s ještě horším adminem. Výsledkem tak byly neustálé technické i komunikační problémy, výpadky webu, nefunkční emaily a v podstatě pravidelné blokování domény z důvodu neuhrazení (nikoli z mé strany!). Vše eskalovalo letos na jaře (2017)... kdy opět došlo k vypnutí (z důvodu neuhrazení domény správcem webu) a poté bohužel spekulativním „zcizení“ mé 4 roky stávající domény...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Vybíráme digitální fotoaparát - jaký je nejlepší?

15. 10. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Business foto - manažerské portréty v centru Litomyšle

10. 10. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Nikon D850 - představení novinky (reportáž)

25. 9. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Reportáž z Nemocnice v Českých Budějovicích

5. 9. 2017

nem-cb_pcn_170421_7l8a2151_web-1024x683.jpgNa přelomu jara a léta jsem se rozjel do Jižních Čech – konkrétně do Perinatologického centra novorozenců v Českých Budějovicích. Výstupem měla být reportáž s kompletním obrazovým materiálem, tedy: fotografie interiérů, rozhovor se staniční sestrou, video a samozřejmě článek/reportáž.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Fotografování a fotoknihy pro MŠ Motýlek

23. 7. 2017

msm_otakarci_str1_05-2017_web.jpgLetos jsem měl opět tu čest realizovat sadu fotografií a následně výroční fotoknihy – coby památku pro budoucí školáčky MŠ Motýlek. Jedná se o ten typ akce, na kterou se vždy moc těším a která je pro mne rozhodně mnohem více srdcovou záležitostí nežli klasickou zakázkou. Jednak do MŠ Motýlek chodí můj syn (a před lety tam chodila i dcerka) ale také jsou tam všichni výborní (paní učitelky i děti) a spolupráce je to vždycky moc příjemná.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Fotil jsem v autosalonu BMW Zlín

30. 6. 2017

lw-synot-zlin_170216_img_0652_web.jpgTentokrát jsem se vydal fotit hodně daleko za hranice Prahy - až do vzdáleného Zlína. Cílem byl autosalon BMW Synot. Mise: fotografie interiérů a exteriérů se zaměřením na technologii Lightway (světlovody). Zároveň jsem dělal reportáž z akce a video/rozhovor s panem ředitelem. Takže to byla vlastně taková multimediální akcička. Bylo to náročné ale super!

 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Šťastnou cestu, TATI. Budeš nám moc chybět

2. 6. 2017

tata-vzpominky_0217_100_0815_web.jpgJeden moudrý člověk kdysi řekl: "Ty, jež milujeme, nás neopouští ale zůstávají s námi - v našich srdcích a myšlenkách." S tím se nedá než souhlasit! Bohužel, od té bolesti a smutku nám to ale moc nepomůže. Na druhou stranu, čas všechny rány víceméně zahojí. Všichni tam jednou musíme, nikdo z nás tomu neunikne. Jenže někdy je to tak strašně náhlý, rychlý a krutý, že si s tím prostě nevíme rady. No, to je život!  

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Tisk domácí fotovýstavy (fotoobrazy)

15. 5. 2017

mhrdlicka_20170302_233107.jpgOpět jsem měl čest, realizovat sadu fotografií pro jednoho svého klienta. Jednalo se o sérii fotografií, pořízených z jeho cest po střední Asii. Fotografie oscilovaly na pomezí žánrů: krajina – reportáž – dokument. Mám z podobných zakázek velkou radost, protože je to vždy výzva. O to větší je ta radost, jde-li o fotografie velice kvalitní, což byl přesně tento případ. No a v neposlední řadě jde pochopitelně o zakázky též ekonomicky velice lukrativní (je to přeci jen pořád i o tom businessu že?).

 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Portrétní business foto v OTK Kolín

25. 4. 2017

ngp_06-2017_kba.jpgPro každého fotografa existuje několik zásadních milníku v jeho profesní cestě: první vysněný foťák, první veřejný úspěch, první honorovaná zakázka, první fotografická vernisáž, první ocenění… Motivace u každého fotografa je různá. Nejspíš se ale všichni shodneme, že jedním z vůbec nejvyšších ocenění je, když se naše fotografie objeví v časopise nebo novinách. O to větší váhu to má, je-li dané periodikum odborné a ve svých kruzích vysoce uznávané. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Reportáž z Ferrattu - Horní Počernice

20. 3. 2017

ferratt_090616_7l8a0415_web.jpgJel jsem tam jak kvůli reportáži (článku) tak i sadě fotografií z akce. Materiál měl být použit pro firemní časopis. Malý problém se ukázal v tom, že strojů tam měli víc než byl půdorys továrny (byť i tak úctyhodný). Druhý problém představovala zrovna vrcholící sezóna, takže veškeré volné prostory byly zodpovědně zaskládány paletami s tiskovinami popř materiálem. Co s tím?

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Fotomobil jako regulérní fotoaparát?

15. 2. 2017

20170125_150047_edit-web-590x590.jpgV Megapixelu se poslední dobou hodně zabývám právě trendem chytrých telefonů (fotomobilů) a focením i natáčením s nimi. Ze začátku jsem z toho nebyl vůbec nadšen, přišlo mi to tak trochu degradující. A to jak z hlediska fotografování samotného, tak i z pohledu mé standardní foto techniky (jsem přeci ten profík ne?!). A víte co?! Tohle všechno jsou jenom kecy… … předsudky… a jen další důkaz, že fotografové jsou často jen banda volů (Ano, už to slyším! Polovina to nedočetla ani sem a ti co ano, 3 ze 4 mě má za magora, protože fotit mobilem je přeci totální kravina).

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Fotoobrazy na rok 2017 - ještě více rozměrů

23. 1. 2017

af-fotoobrazy2017_20170122_175335_web-1024x576.jpgMinulý týden jsem byl na misi v Dolních Jirčanech – v truhlárně kamaráda Peťana. Důvod byl zcela prozaický: příprava na novou sezónu 2017. Tentokráte co se Fotoobrazů na plátno týče! Výsledkem je várka nových profilů, ještě ve více rozměrech a formátech, ať si můžete vybrat z ještě více skvělých, krásných fotoobrazů. Přijďte se přesvědčit sami na vlastní oči nebo mi zavolejte popřípadě napište.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

MECHANIC: RESURRECTION (recenze)

31. 12. 2016

mechanic-resurrection-uk-release-date-set-for-august.jpgPokračování vcelku povedenýho Mechanika (i když sem ten název vlastně vůbec nepochopil) zklamalo! Ač mám pro Stathama vcelku slabost (nee, fakt v tom není nic homosexuálního :-)) nějak se nemůžu zbavit dojmu, že se nám chlapec tak "trochu zacyklil". Transporter... Safe... Parker... Crank... Mechanic... Nějak mi to už všechno splývá. Snad jen Homefront a Expendalbles vybočují ze zajetých kolejí)...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Krásné Vánoce a šťastný Nový rok

24. 12. 2016

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Co to jsou TILT-SHIFT objektivy?

12. 12. 2016

tilt-shift-objektivy-video-yt-mini.jpg

Rozhodli jsme se v Megapixelu detailně podívat na zoubek tzv. TILT-SHIFT (Tilt & Shift) objektivům. Společně s kolegou Luďkem Bouškou (šéfredaktor Megapixel magazínu) jsme se nad tím velice důkladně zamysleli a natočili na dané téma praktické video, kde jsme mimo jiné proklepli jak všechny důležité vlastnosti tak i celou filozofii tilt-shift skel. Takže, pro koho vlastně Tilt-Shift objektivy jsou, jak fungují a jak se s nimi fotografuje? Pusťte si naše nové megapixelácké video ;-) 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

KBA: business, reportáž a produkt foto

6. 11. 2016

kba-praha_040816_img_9393_web.jpgManažerské fotcení a Business foto je super! Člověk si odpočine od manýrů (pseudo)modelek a rozmarů neposlušných dětiček či tu a tam hysterických maminek. NE! Nezanevřel jsem nad rodinnou a portrétní fotografií, jen si poslední dobou čím dál víc užívám business focení. Jde o kategorii relativně vděčnou, kategorii, kde si všichni zúčastnění plně uvědomují hodnotu vašeho/svého času a především si váží vaší práce.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Vyráběl jsem fotoobrazy na další výstavu

21. 10. 2016

vernisaz_muronp_1016_img_0073_web.jpgVždycky je pro mne událostí, můžu-li se podílet na nějakém smysluplném projektu. Současně mne strašně poteší, když vidím (a slyším), že pořád ještě existují fotografové, kteří chápou a cítí, že jen fotografie na papíře je skutečnou fotografií (to ostatní, co máme v PC je pouhou haldou jedniček a nul). Měl jsem opět tu čest tisknout fotografie / fotoobrazy na výstavu. Použité materiály byly samozřejmě jen ty nejlepší (ostatně jinak to ani neumím): ILFORD, ProTac a technologie by EPSON (jak jinak ;-)) 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Photokina 2016: Co nového přinesl největší fotoveletrh

16. 10. 2016

photokina-2016-date.jpgNa nedávném veletrhu Photokina 2016 uvedly všichni přední výrobci žhavé novinky z foto/video branže. Co se událo a nač se můžeme v nadcházejících týdnech až měsících těšit? Není překvapením, že současnost hodně míří do oblastí videa (zejména 4K) stejně jako „autonomních“ technických vychytávek (droni). Na poli fotoaparátů však také pár výrobců velmi mile překvapilo (Sony, Fujifilm). Pojďme se na to podívat podrobněji a představme si novinky, které osobně považuji za stěžejní.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Prezentační videa - GRAFIE CZ

26. 9. 2016

grafie-cz_2016_video.jpgPoslední dobou se čím dál více věnuji i natáčení videa. Z původního zaměření pro ryze soukromé účely (resp. z důvodu propagace vlastní značky Acefoto) to časem přerostlo na regulérní a plnohodnotnou další službu. Primární je pro mne sice nadále fotografie – fotografické služby a fototisk nicméně tu a tam si „odskočím“ k videu – viz například ukázka výše (GRAFIE CZ).

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Jak fotit a vytvářet HDR fotografie (Video)

10. 9. 2016

mha_megapixel-film_img1.jpgPro MEGAPIXEL dělám hodně videa: recenze, návodné články (typu "Jak na..."), rozhovory a tématické rozcestníky. Zajímavým tématem - které jsem nedávno zpracoval, bylo video o tvorbě HDR. Ačkoliv "hádéerko" zrovna moc nemusím, video je zajímavé a pokud vás dané téma bere, určitě v něm najdete praktické rady. Zajímá vás téma HDR fotografie ale zatím v tomto směru tápete? Tak šup, pusťte si video... 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Focení pro katalog FORMICA CZ

28. 8. 2016

formica-format_2016_str1_boxik.jpgLetos na jaře vyšel firemní časopis společnosti FORMICA CZ – na němž jsem měl tu čest se podílet. Z původně plánovaných několika reportážních a portrétních fotografií pro 2-3 stránky časopisu, jsem se nakonec stal téměř výhradním dodavatelem všech obrazových dat (cca 90%). 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

From Freelancer to MEGAPIXEL

18. 7. 2016

mha_megapixel_130716_7l8a1065_web.jpgNemám rád překvapení. Nerad riskuji! Nicméně některá překvapení jsou příjemná a občasný risk taky za to stojí. Naopak řízený chaos je moje druhé jméno a v podstatě pomocí něho funguji víceméně celý život. Jenže všeho moc škodí a právě pár posledních měsíců bylo ve znamení chaosu až příliš. Do toho krachly či vyšuměly některé mé zásadní projekty, řešil jsem vleklé problémy s weby atd... Život má holt morbidní smysl pro humor že?! Naštěstí jedno moudré přísloví zní: "Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří."

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články