Jdi na obsah Jdi na menu

Články

 

Příspěvky

Tip soutěž s FOMEI a FOTOFOCUS pro fotografické nadšence

26. 7. 2015

sihl_mc_box_4840_en_mettalic_pearl_high_gloss_photo_290.jpgLéto je tady, tak proč si jej nevylepšit malou tipovací soutěží? Tentokrát budeme soutěžit s FOMEI a SIHL o špičkové fotografické papíry SIHL Masterclass Metalic Pearl (+ jako bonus o skvělou eKnihu Encyklopedie digitální fotografie). Soutěž je zaměřena na všechny fotografy (hobby i profi), kteří rádi zhmotňují svá díla (ostatně jinak by to vlastně ani nebyli správní fotografové, že?! :-)) Pojďte na to a vyhrajte hodnotné ceny. Pravidla i otázky jsou jednoduché!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Fotosoutěž o nejlepší jarní snímky

18. 5. 2015

kompozice_img1-alt_m_edit-soutez.jpgVyužijte stále delších dnů, pozdních západů slunce či naopak brzkých jarních rozbřesků! Vyražte si ven, sami nebo se svými blízkými a pořiďte parádní fotografie jara! Důležité je to správné načasování a pravý okamžik. Hrajeme o trojici skvělých fotografických filtrů VFFOTO a to už přeci stojí za trochu té námahy ne?! S fotografickými filtry totiž budou Vaše snímky ještě lepší a působivější! Tak pojďte do toho...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články | 0 Komentářů:

Encyklopedie digitální fotografie - právě vychází!

30. 4. 2015

encyklopedie-digita.jpgPřes 4 roky jsem usilovně pracoval na dlouhodobém a oblíbeném seriálu věnující se fenoménu DSLR. Ale již od začátku jsem koketoval s myšlenkou regulérní knihy! Ne! Nejedná se o žádný předražený "výblitek" (omlouvám se za to slovo) typu "Jak splácat eBook za 14 dnů" (že paní Mrázková?!), jde o regulérní knihu s množstvím hodnotných a praktických informací a hromadou ilustračních fotek, grafů a tabulek. Skvělou eKnihu pro všechny milovníky fotografie! Jsem přesvědčen, že nebudete zklamáni!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Fotografická soutěž: Zima a Sněhuláci

28. 2. 2015

soutez015_lesna-zimnikraj_012015_img_8778_web.jpgZúčastněte se naší zimní fotosoutěže o 3x balení špičkových fotografických papírů A4/25 SIHL MASTERCLASS - Metallic Pearl High Gloss Photo Paper 290 od spol. FOMEI.... Zima je časem sněhu, lyžování, bruslení, horských radovánek a dlouhých, studených zimních nocí... Zároveň je však zima čarokrásným obdobím, plným zasněžených plání, fenomenálních světelných nálad i jedinečné atmosféry. A přesně to je ročním obdobím, jako dělaným pro originální obrazy, skvělé kompozice a nádherné fotografie!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Vyhrajte rodinné focení v ateliéru ZDARMA!

3. 2. 2015

soutez-vyhrajte-ro.jpgCo si takhle trochu zpříjemnit toto zimní období malou soutěží o velkou super výhru: Rodinné/Portrétní focení v profesionálním ateliéru? Pravidla jsou jednoduchá - stačí si nás lajknout + odpovědět na jednoduchou otázku... A vyhrát můžete focení u mne v ateliéru zcela ZDARMA! Jednodušší už to být ani nemůže! Tak co, jdete do toho?

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Ohlédnutí za (foto) rokem 2014

21. 1. 2015

klicove-foto-okam.gifJaké největší novinky a klíčové okamžiky nás potkaly ve fotobranži a přidružených oborech (video, tisk, 3D) v loňském roce? Stejně jako v minulosti bych i tentokrát rád věnoval prostor zajímavým a - svým způsobem - více či méně převratným novinkám. Vybíral jsem pečlivě a z více než tří desítek událostí (novinek a „hitů“) jsem vybral TOP10! Dobrou zábavu...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Moje nové služby: Složené obrazy, Editace, Digitalizace a zvětšování

13. 1. 2015

mha-editfoto_nosign_slozeny-obraz_valros1_m.jpgNaše portfolio se nově rozrostlo o další služby a produkty jako jsou například: složené fotoobrazy (do rozměrů až 2 x 3 Metry!!); dále editace, montáže a retuše snímků a digitalizace + zvětšování starých fotografií a jejich následný velkoformátový tisk! Tak například: možno digitalizovat snímek původní velikosti 10x15cm a zvětšit jej + vytisknout do formátu až 60x90cm (tedy až 6x větší)!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

RŮZNORODÁ FotoVýstava v Caffé Vedle

5. 1. 2015

vystava2015_mha-makro_mg_2785_supersmall.jpg"Rozhodli se, že se zamilují do fotografie. Rozhodli se, že ji budou nejen milovat, ale i dělat. Zamilovali se nejen do focení, ale i do vzájemné přítomnosti... Do sdílení okamžiků, které trvá od absolvování rekvalifikačního kurzu fotografie v roce 2012 až do teď. Teď je právě tady... V Galerii Caffé Vedle. Na společné výstavě „Vedle sebe“.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Krásný, úspěšný a plodný rok 2015

1. 1. 2015

10891593_808952859172391_7797699158000793276_n.jpgVše nejlepčejší do nového roku 2015 - ať se Vám vyplní vše po čem toužíte, ať jste šťastni, v pohodě a hlavně zdravíííí...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Mikulášská party U Matěje - fotogalerie

27. 12. 2014

mikulasska-party-u-32-.jpgLetošního Mikuláše jsme pojali veřejně a velkolepě - ve spolupráci s výbornou kavárnou U Matěje jsme uspořádali Mikulášskou nadílku, na které nechyběly (kromě hlavních protagonistů) dobroty, dárečky a doprovodný program. Mimojiné jsme si přímo na místě zbudovali fotografický ateliér a fotilo se a slavilo a byla to velká sranda... FOTOGRAFIE Z AKCE ZDE!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Dárkový certifikát: skvělý dárek k Vánocům (s 25% SLEVOU)

27. 11. 2014

darkove-certifikaty.jpgHledáte skvělý a originální dárek, co opravdu potěší? Kupte svým milovaným dárkový certifikát! Nyní Vánoční akce: Dárkové certifikáty v hodnotě 500, 1000, 1500, 2000, 2500 a 3000 Kč... SLEVA 25% - skvělý dárek !! Certifikáty možno uplatnit na: Rodinnou fotografii, fotoobrazy, fotokurzy, velkoformátový tisk

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Mikulášská nadílka s focením

27. 11. 2014

icon_mikulasska-nadilka.jpgHledáte zajímavý program na letošního Mikuláše? Chcete vyrazit ven a vzít s sebou své ratolesti? Máme pro Vás výborný tip: MIKULÁŠSKOU PÁRTY v kavárně U Matěje (Praha 6-Fišerka). Dne 5. 12. 2014 od 16h. Budeme se bavit, budeme fotit a přijde i Mikuláš a spol. Skvělé zákusky, kafíčko, vynikající dortíčky a dětský koutek k dispozici!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Vánoční Rodinné focení - originální, skvělý dárek

17. 10. 2014

xmass6_hajkovic_web4k3.jpgPřipravili jsme pro Vás jedinečnou akci: Rodinné focení v ateliéru s vánoční tématikou. Chcete mít krásný dárek, fotografie či nádherný fotoobraz - třeba na malířském plátně? Chcete mít vlastní, originální vánoční přání a PFko současně? A nebo ještě lépe: chcete obojí - fotoobraz i vlastní blahopřání? Objednávejte ZDE!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Atelier rodinné fotografie: Vítejte!

6. 10. 2014

af_atelier_1-fotot-m_atelier_1foto_mg_3872_web_wfb.jpgNáš skvělý a úžasný fotoatelier je hotov! Už probíhá fáze č.2 (ladění a zkoušení). Zhruba před týdnem proběhlo první (mini) testovací focení, kdy jsme si s dětma trochu zablbli... Dnes jsme prvně oficiálně otevřeli, takže atelier prošel i tvrdou zátěžovou zkouškou, kde v něm byla téměř celá mateřská školka (hotové "Wildlife foto" - ZOO je nic proti tomu :-))) Foto: Kristýnka Hájková & Martin Hájek

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

SOUTĚŽ s ACEFOTO o luxusní FOTOOBRAZY

1. 9. 2014

exclusive-51x51-fo-2-.jpgLéto už nám pomalu končí, prázdniny a dovolené jsou za námi a nastává opět kolotoč pracovních povinností. To ale vůbec neznamená, že končí i veškerá zábava! Pojďme si společně zpříjemnit přelom léta a podzimu, zúčastněte se naší tipovací soutěže a vyhrajte hodnotné ceny (fotoobrazy a dárkové certifikáty). Pravidla jsou jednoduchá!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Fotografické služby - Novinka v našem eShopu

30. 8. 2014

rodinna-fotografie-12-.jpgNa podzim chystáme několik zajímavých novinek. Jednou z nich bude také otevření Acefoto Studia (Foto atelieru). Náš eShop je tak celkem logicky rozšířen o nové fotografické služby jako například: Rodinná nebo Portrétní fotografie. Přijďte k nám - ať už jen tak "na kukačku" nebo se přijít rovnu nechat vyfotit! Velice rádi Vás uvítáme v našem Foto ateliéru!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Základy MAKROFOTOGRAFIE - Objevme krásu v detailu

28. 8. 2014

NOVINKA: eBOOK v našem eShopu

zaklady-makrofotogr.jpgCo je to vlastně Makrofotografie? Bohatý a fascinující „svět ve světě“, který je natolik krásný, že by bylo velkou chybou jej ignorovat. Nejen fotografové byli vždy fascinováni „jinými“ světy. Světy, kam lidské oko normálně nedohlédne - a nemusíme hned mluvit o dalekých koutech vesmíru, stačí vyjít „za humna“, kleknout do trávy a pečlivě se rozhlédnout kolem...

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Acefoto: Fotografické služby & Uprgrade webu

24. 7. 2014

acefoto2014news_icon.jpgAcefoto upgraduje své portfolio služeb, potažmo též webové stránky www.acefoto.cz. Od září 2014 tak lehce "optimalizuji sortiment" a nabízím zcela nové fotografické služby a mimoto připravuji (ve spolupráci) ještě pár zajímavých novinek a zbrusu nových (foto)projektů! Zatím nebudu prozrazovat více ale rozhodně se máte nač těšit! Nebojte, vše se dozvíte včas ;-))
 
Stay tuned!
Martin Hájek

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Letní fotografická škola (LFŠ) 2014

9. 7. 2014

lfs2014-rep_mg_1521_web.jpgKoncem června proběhlo další kolo populární LFŠ (2014) neboli "Letní fotografické školy", kterou pořádáme ve spolupráci s IDIFem. Jejím cílem je, zdokonalit se ve fotografii (nejběžnějších fotografických disciplínách) ale především pobavit se a setkat se - ale stejně tak též vzájemně inspirovat - s partou fotografických nadšenců. Letos se opět urodilo výtečně, měl jsem znovu (jako ostatně i v minulých ročnících) tu čest setkat se se skvělou partou lidí a myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že se opět skvěla vydařilo a všichni jsme si to náramně užili. Už teď se těším na Letní fotografickou školu 2015...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Jak vyrábím FOTOOBRAZY (made by Acefoto)

29. 5. 2014

vyroba fotoobrazů by acefotoJak vypadá můj běžný pracovní den aneb přijměte mé pozvání do profesionálního tiskového centra! Nahlédneme spolu pod pokličku velkoformátového tisku fotografií a výroby parádních Fotoobrazů! Jsem přesvědčen, že tím rozptýlíme některé "zaběhnuté" mýty a snad i většinu těch zcestných názorů jako například: "Vždyť na tom tisku vlastně vůbec nic není a zvládne to každý!... "Proč jsou ty obrazy tak drahé?!"... atd. Takže, Vážení Přátelé: Vsupte do "kuchyně" Acefoto.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Fóry o muzikantech (pro muzikanty)

17. 5. 2014

fory-o-muzikantech_img3.jpgMáme fóry o blondýnkách, o politicích, o policajtech, o nepřízpůsobivých, o zvířátkách... což je asi taková ta nejoblíbenější TOP-5. A co takhle fóry muzikantech?! Jedná se sice o takovou specifickou skupinu “O nás pro nás” (kterou většinou pochopí - a především plně docení právě zase jen muzikanti) ale věřím, že i hudební laici se tu a tam dobře pobaví! Tak pojďme na to... Enjoy ;-)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Jak dopadla Zimní fotosoutěž 2014

16. 5. 2014

zima-nad-polem_icon.jpgV období od poloviny ledna do Velikonoc probíhala na webu www.fotofocus.cz - Zimní fotografická soutěž, které se zúčastnilo přes 60 fotografů a jako vždy, i tentokrát to byl velký boj! Výběr 3 nejlepších snímků byl opravdovým oříškem, protože zajímavých fotografií se nám tu sešlo opravdu dost a vybrat z té TOP-10ky “jen tři” vítězné snímky, bylo úkolem téměř nemožným. Avšak nakonec se podařilo a jako poděkování všem účasníkům za účast v soutěži, na vás čeká malý dáreček (podrobnosti dole, viz “závěr”)!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

LYTRO - super foťák konečně ZDE (v testu)

20. 4. 2014

lytro_img15_rec_web_edit_icon.jpgJedná se o zcela nový typ fotoaparátu, který však pracuje dost odlišně od klasických digitálních přístrojů, tak jak je známe! Základem Lytro fotografie je samozřejmě „záznam světelné informace“ (stejně jako tomu je u konvenčních fotoaparátů), ovšem to zde probíhá značně odlišným způsobem! Běžný snímač digitálního fotoaparátu “zachytává” jednotlivé světelné částice (fotony) a jejich sílu (elektrický náboj) “fixuje” a následně přes A/D převodník zpracuje - zesílí a převede do binárního kódu - a výsledek uloží jako běžný digitální záznam na paměťové médium (kartu, interní paměť). Lytro sice též disponuje snímacím čipem, ten je však jednak čtvercový (první výrazná odlišnost od běžných digitálů) a druhak má před sebou umístěnou soustavu mikro-čoček, sloužících k výpočtu všech možných úhlů, pod nimiž dopadají jednotlivé světelné paprsky na snímač.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Magie Noci aneb 'Nightphotos' (v praxi)

6. 3. 2014

nf_04032014_mg_0493_web.jpgNoční fotografie je úžasná! Avšak fotograf - lačnící po působivých nočních fotografiích - se nejprve musí vypořádat s množstvím překážek. Potýkáte se s problémem korektního nastavení expozice, selhávajícím ostřením, složitou prací s hloubkou ostrosti a perspektivou, velkým dynamickým rozsahem, správným komponováním či problémem dlouhých expozičních časů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

LYTRO fotoaparát - konečně chlapec dorazil!

5. 3. 2014

lytro_img5.jpg

Včera mi konečně dorazil na test vzorek LYTRO fotoaparátu... Jedná se o tzv. plenoptický přístroj, které vyniká totálně minimalistickým pojetím (jak co se týče nastavení tak i ovládání) a zcela novým přístupem k fotografování! Zlé jazyky tvrdí, že je to věcička nanic, ovšem já se na to konto ptám "Kolik z Vás - chytráků, mělo tento (svým způsobem) převratný stroječek reálně v ruce?!". Mé první dojmy jsou více než pozitivní - vypadá roztomile, vypadá jednoduše a hlavně: "MILUJU TEN POCIT, když vezmete do ruky něco a ono to okamžitě funguje a co víc?! UMÍTE TO OKAMŽITĚ POUŽÍT, aniž byste museli číst dlouhosáhlé manuály...!" Ten pocit je prostě SUPER! No ne?!

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Je pero skutečně silnější než meč?

19. 2. 2014

media-vyzkum-peromec1_m.jpg

Výzkum: Náš mediální trh zažívá v posledních několika letech velmi bouřlivé období a více než cokoli jiného tak připomíná notoricky známou dětskou hru „škatulata hejbejte se”. Pro společnost Grafie CZ (s níž úzce spolupracuji) jsem dostal za úkol vypracovat takový malý “mediální” průzkum trhu, konkrétně stav "našich" (ač mnohdy se zahraničními investory) velkých mediálních vydavatelství. No a výsledky byly pochopitelně docela zajímavé...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Ibanez FR420 BBT: přírodní krása (recenze)

9. 2. 2014

ibanez_fr420bbt_img7_web.jpgNa test mi dorazila elektrická kytara Ibanez FR420 BBT – jedna z novinek proslulého japonského výrobce kytar (mimojiné). Modely“FR” představují relativně novou řadu (na trhu cca 5 let), takže jsem byl logicky zvědav, co mohu od tohoto “mladšího ročníku” (FR) očekávat. Jak tedy hraje, pro koho je a co všechno může potenciálním zájemcům nabídnout?

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Escape plan (recenze) 2013

28. 1. 2014

escapeplan_0_icon.jpgRay Breslin (Sly Stallone) je “vězeňský zdrhač”, za prachy se dobrovolně nechává zavírat do vězení po celých státech, aby z nich následně uprchl! Zvláštní koníček, že?! Až na to, že je profesionálem a ve svém oboru tím nejlepším (a pravděpodobně taky jediným :-). Ale teď vážně, Ray pracuje pro agenturu napojenou na federální vládu, která testuje moderní vězeňská zřízení a jejich slabiny. Ray je také mj. autorem úspěšné knihy na téma “jak vybudovat dokonalou věznici”. Jednoho dne se ve dveřích agentury objeví tajemná agentka CIA a nabídne Rayovi a jeho týmu další úkol...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Zimní fotografická soutěž 2014

21. 1. 2014

zima-fotosoutez_2014_icon.jpgZima je čas sněhu, mrazu, krátkých dní a dlouhých nocí... ale také zasněžených plání (občas), neopakovatelných světelných nálad a jedinečné atmosféry. Zima tak může být dalším skvělým ročním obdobím pro pořizování zcela originálních a působivých fotografií! Pravda, jsme sice více limitování (vzhledem k ostatních ročním obdobím) – jak počasím, tak zimou a především výrazně kratší denní dobou... O to je však tento čas zajímavější a pro každého fotografa výzvou! Nebojte se zimy, popadněte fotaparát a vyražte do terénu – za humny, na chalupu, do lesů či do hor... a pořiďte jedinečné fotografie!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Rivalové (Rush) - filmová recenze

6. 1. 2014

rivalove_img1_icon.jpgMladý, talentovaný a nadějný, ovšem také bezhlavý, sebestředný a trochu arogantní jezdec Formule 3 James Hunt startuje další závod své slibně se rozjíždějící kariéry... Ale tentokrát je to jiné, po jeho boku totiž vyjíždí i neznámý nováček Niki Lauda, který vypadá divně, chová se divně... ale jako řidič se záhy ukáže být první opravdovou konkurencí namyšleného Hunta...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články | 0 Komentářů: