Jdi na obsah Jdi na menu

Články

 

Příspěvky

MECHANIC: RESURRECTION (recenze)

31. 12. 2016

mechanic-resurrection-uk-release-date-set-for-august.jpgPokračování vcelku povedenýho Mechanika (i když sem ten název vlastně vůbec nepochopil) zklamalo! Ač mám pro Stathama vcelku slabost (nee, fakt v tom není nic homosexuálního :-)) nějak se nemůžu zbavit dojmu, že se nám chlapec tak "trochu zacyklil". Transporter... Safe... Parker... Crank... Mechanic... Nějak mi to už všechno splývá. Snad jen Homefront a Expendalbles vybočují ze zajetých kolejí)...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Krásné Vánoce a šťastný Nový rok

24. 12. 2016

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Co to jsou TILT-SHIFT objektivy?

12. 12. 2016

tilt-shift-objektivy-video-yt-mini.jpg

Rozhodli jsme se v Megapixelu detailně podívat na zoubek tzv. TILT-SHIFT (Tilt & Shift) objektivům. Společně s kolegou Luďkem Bouškou (šéfredaktor Megapixel magazínu) jsme se nad tím velice důkladně zamysleli a natočili na dané téma praktické video, kde jsme mimo jiné proklepli jak všechny důležité vlastnosti tak i celou filozofii tilt-shift skel. Takže, pro koho vlastně Tilt-Shift objektivy jsou, jak fungují a jak se s nimi fotografuje? Pusťte si naše nové megapixelácké video ;-) 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

KBA: business, reportáž a produkt foto

6. 11. 2016

kba-praha_040816_img_9393_web.jpgManažerské fotcení a Business foto je super! Člověk si odpočine od manýrů (pseudo)modelek a rozmarů neposlušných dětiček či tu a tam hysterických maminek. NE! Nezanevřel jsem nad rodinnou a portrétní fotografií, jen si poslední dobou čím dál víc užívám business focení. Jde o kategorii relativně vděčnou, kategorii, kde si všichni zúčastnění plně uvědomují hodnotu vašeho/svého času a především si váží vaší práce.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Vyráběl jsem fotoobrazy na další výstavu

21. 10. 2016

vernisaz_muronp_1016_img_0073_web.jpgVždycky je pro mne událostí, můžu-li se podílet na nějakém smysluplném projektu. Současně mne strašně poteší, když vidím (a slyším), že pořád ještě existují fotografové, kteří chápou a cítí, že jen fotografie na papíře je skutečnou fotografií (to ostatní, co máme v PC je pouhou haldou jedniček a nul). Měl jsem opět tu čest tisknout fotografie / fotoobrazy na výstavu. Použité materiály byly samozřejmě jen ty nejlepší (ostatně jinak to ani neumím): ILFORD, ProTac a technologie by EPSON (jak jinak ;-)) 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Photokina 2016: Co nového přinesl největší fotoveletrh

16. 10. 2016

photokina-2016-date.jpgNa nedávném veletrhu Photokina 2016 uvedly všichni přední výrobci žhavé novinky z foto/video branže. Co se událo a nač se můžeme v nadcházejících týdnech až měsících těšit? Není překvapením, že současnost hodně míří do oblastí videa (zejména 4K) stejně jako „autonomních“ technických vychytávek (droni). Na poli fotoaparátů však také pár výrobců velmi mile překvapilo (Sony, Fujifilm). Pojďme se na to podívat podrobněji a představme si novinky, které osobně považuji za stěžejní.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Prezentační videa - GRAFIE CZ

26. 9. 2016

grafie-cz_2016_video.jpgPoslední dobou se čím dál více věnuji i natáčení videa. Z původního zaměření pro ryze soukromé účely (resp. z důvodu propagace vlastní značky Acefoto) to časem přerostlo na regulérní a plnohodnotnou další službu. Primární je pro mne sice nadále fotografie – fotografické služby a fototisk nicméně tu a tam si „odskočím“ k videu – viz například ukázka výše (GRAFIE CZ).

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Jak fotit a vytvářet HDR fotografie (Video)

10. 9. 2016

mha_megapixel-film_img1.jpgPro MEGAPIXEL dělám hodně videa: recenze, návodné články (typu "Jak na..."), rozhovory a tématické rozcestníky. Zajímavým tématem - které jsem nedávno zpracoval, bylo video o tvorbě HDR. Ačkoliv "hádéerko" zrovna moc nemusím, video je zajímavé a pokud vás dané téma bere, určitě v něm najdete praktické rady. Zajímá vás téma HDR fotografie ale zatím v tomto směru tápete? Tak šup, pusťte si video... 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Focení pro katalog FORMICA CZ

28. 8. 2016

formica-format_2016_str1_boxik.jpgLetos na jaře vyšel firemní časopis společnosti FORMICA CZ – na němž jsem měl tu čest se podílet. Z původně plánovaných několika reportážních a portrétních fotografií pro 2-3 stránky časopisu, jsem se nakonec stal téměř výhradním dodavatelem všech obrazových dat (cca 90%). 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

From Freelancer to MEGAPIXEL

18. 7. 2016

mha_megapixel_130716_7l8a1065_web.jpgNemám rád překvapení. Nerad riskuji! Nicméně některá překvapení jsou příjemná a občasný risk taky za to stojí. Naopak řízený chaos je moje druhé jméno a v podstatě pomocí něho funguji víceméně celý život. Jenže všeho moc škodí a právě pár posledních měsíců bylo ve znamení chaosu až příliš. Do toho krachly či vyšuměly některé mé zásadní projekty, řešil jsem vleklé problémy s weby atd... Život má holt morbidní smysl pro humor že?! Naštěstí jedno moudré přísloví zní: "Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří."

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Moje 13 komnata hrůzy - the best horror movies

29. 6. 2016

04_dead-silence.jpgBojíte se rádi? Pak se nechte inspirovat! Nedávno jsem nechtěně zaslechl větu: „Teda ten Tvajlajt je vážně nářez! Nejlepší horor posledních let, to musíš vidět!“. Shodou okolností nedlouho poté někde opěvovali naprosto otřesný Hostel. Obojí mě zprvu pobavilo, pak maličko rozesmutnělo (nad vkusem masového publika) ale vzápětí přivedlo k zamyšlení, jaký parádní horůrek jsem vlastně za poslední dekádu viděl?! Ne, Přátelé! Tvajlajt ani Hostel (a podobné sračky) to vážně nejsou. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články | 0 Komentářů:

REVENGE OF THE KILLER Burg-ERS FROM OUTER SPACE

22. 6. 2016

mcd_nataceni1_030616_7l8a0326_web.jpgJohnny Van Hasselhoff se ani po 15 letech letech nedokázal vyrovnat s traumatem z minulosti, kdy - jen tak mimochodem - zachránil Zemi před invazí mimozemských, inteligentních zmutovaných, obřích, zabijáckých burgerů (sám za to tehdy málem zaplatil tím nejcennějším). Nyní žije nudným životem ze dne na den - coby poslíček nejmenované spediční společnosti - a každým dnem čeká na zázrak... 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Rozumíme fotografickému tisku a baví nás

6. 6. 2016

ws-fototisk_020616_ws-fototisk_img5_web.jpgKoncem minulého týdne proběhl zcela nový workshop, zaměřený na velkoformátový tisk fotografií. Workshop jsme uspořádali ve spolupráci s AFOP (Atelier fotografické praxe), partnerem byla spol FOMEI a vše se odehrálo v prostorách (a s výtečnou technickou podporou spol EIZO. Takže tým vyloženě hvězdný (zároveň děkuji všem jmenovaným za skvělou produkci a podporu). Vyhlášen nový termín - 8. září 2016

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Mistr fotografie 3v1: Portrét Reportáž Produkt

17. 5. 2016

foto-upoutavka.jpgV rámci série odborných seminářů, které GRAFIE CZ pravidelně pořádá, jsme pro vás připravili trojici interaktivních workshopů, jejichž cílem je perfektní zvládnutí tří nejrozšířenějších fotografických disciplín typu Business Photo. Ve třech dnech se budeme postupně věnovat reportážní, portrétní a produktové fotografii. Přiblížíme si specifika každé z nich a eliminujeme běžné chyby. To vše se standardně dostupným vybavením a v běžných podmínkách. Jednotlivé výukové bloky jsou doplněny praktickými ukázkami a samozřejmě praxí. Naučíme se pružně reagovat na měnící se světelné podmínky, ukážeme si jak nastavit techniku, jak vyvážit barvy, jak pracovat s obrazem nebo jak na práci s fotografickým bleskem. OBJEDNÁVEJTE ZDE!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Fotografujeme makro v botanické (Workshop)

6. 5. 2016

ws_macro_2016_img50_web.jpgPatří makrofotografie mezi vaše oblíbené fotografické disciplíny? Máte rádi detail a kouzlo mikrosvěta, který je sice všude kolem - leč velice důmyslně skrytý před našimi zraky? Nebo se prostě jen chcete bavit a současně mít parádní makro snímky z botanické zahrady? Pokud jste si alespoň jednou odpověděli kladně, pak je tento workshop určen právě vám! Přijďte si zdokonalit své fotografické dovednosti a oživit technickou i kompoziční stránku fotografie!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Katalog fotografů a fotoslužeb

26. 4. 2016

fotograf_all_mha_kolage_mop_male.jpgNa portálu www.fotofocus.cz spouštíme zcela novou službu: FotoKATALOG! Jste-li fotograf, provozujete-li eshop nebo nabízíte další foto služby? Prezentujte se v našem KATALOGU! Zviditelníte se na webu, zlepšíte si "pagerank", stanete se součástí portálu s návštěvností několik set lidí denně! Budete informováni jako první o foto novinkách, akcích, soutěžích, výstavách ap... A hlavně, je to zcela ZDARMA !

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

AC/DC s Axlem: bude to dálnice do pekla?!

20. 4. 2016

axl-ac-dc_m.jpgKdyž mi tuhle sobotu kamarád na pivu říká: „Víš kdo prej možná dokončí turné s EjSí-DíSí?“, po cca 5 sekundách přemýšlení mi blesklo zcela jasně: „AXL?!“ A světe div se, trefa! Ono fuckt už to tak vypadá, že místo po (údajně) nemocném Brianu Johnsonovi převezme tahle kontroverzní figura! Vcelku logicky to vzbudilo obrovskou vlnu nevole u početný fanouškovský základny HC/WC... Chápu to? Vlastně ani moc ne!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články | 0 Komentářů:

Mají se umělci vyjadřovat k politické situaci?!

12. 4. 2016

obsah18_3_big.pngOskaři, Lvi, Slavíci, Andělé – a tak dále... Už dávno je nesleduju! Ne proto, že bych jimi pohrdal ale jednoduše pro mě nejsou etalonem kvality ani toho co bych měl sledovat, poslouchat. Jsem dospělej a sám dobře vím co mám rád, co se mi líbí. Na druhou stranu, podobné „společenské estrády“ jsou občas celkem „prdel“ (viz právě proběhnuvší Andělé).

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Acefoto Studio - Rodinná a portrétní fotografie

2. 4. 2016

Vše má svůj začátek i konec. Byl to skvělý rok a půl, užili jsme si to (já i moji klienti). Focením vlastní rodinky to začalo a focením mých nejmilovanějších to i končí a bylo to sladkou pomyslnou tečkou za jednou epochou. Díky moc Petrovi Mikšíčkovi za prostory a podporu, bylo to fajn a jedeme dál.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Workshop špičkového fotografického tisku

2. 4. 2016

fotoobrazy-panramy_img02_web.jpgNaší metou není nic menšího než proniknout do tajů velkoformátového fototisku a odhalit všechny záhady (i vyvrátit mýty), které v této oblasti panují. Ukážeme si, jak fotografie k tisku připravit (rozlišení, dpi, barevné prostory, formát, velikost), jak vybrat a nastavit tiskárnu, jak na korektní barvy, výběr papíru a mnoho dalšího. Prostě, abyste byli schopni, si doma ve vlastní režii vytisknout velkoformátové fotografie – a to stejně kvalitně (nebo lépe) než v profi foto-tiskovém studiu. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Soutěž o exkluzivní fotografické příslušenství

20. 3. 2016

hajkovic_110316_img_0497_webfin.jpgJaro je za dveřmi, zpříjemněme si jej malou tipovací soutěží, během níž můžete vyhrát krásné ceny v podobě špičkových fotografických filtrů VFFOTO a komplexní fotografické ePublikace: „Encyklopedie digitální fotografie“. Co pro to musíte udělat? Stačí jen pár minut Vašeho času! Více v článku...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Perfektní prezentace prodává

17. 3. 2016

business-and-manager_foto_img1.jpgNOVINKA: Portrétní fotografie typu BUSINESS & MANAGER foto
Čím dál častěji si více a více lidí uvědomuje sílu kvalitní reprezentativní fotografie. Ať už se bavíme o sociálních sítích (ne, nemyslím zrovna fb), firemních přílohách, marketingových prospektech, rozhovorech do médií atd., všude potřebujete portrétní fotografii. A ne ledajakou ale perfektní! Ta totiž "prodává" - prodává Vás, vaše služby, vaši firmu. Nepodceňte ji!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Můj TOP10 filmů o fotografech

9. 3. 2016

top-10-filmu-o-foto-5-.jpgJaké jsou nejlepší filmy o fotografii, potažmo fotografech? Sestavil jsem takový můj TOP-10. Vzhledem k tomu, že fotografie, film a hudba jsou mé srdcovky, logicky mne uvedené kombinace vážně berou. Spojení fotky a filmu je tak vskutku rajskou hudbou – a věřím, že nejen pro mne. A jak jste na tom Vy? Jaký dobrý film jste na téma fotografie viděli? Podělte se s námi v diskuzi por článkem!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Terminator: Genisys

2. 2. 2016

t5-genisys_img1b.jpgLidé poráží Skynet a objevují v jeho centrále časový stroj. Skynet ještě těsně před tím posílá do minulosti několik terminátorů, lidský odboj Kyle Reese a po něm i vlastního terminátora, aby chránili Sáru Connorovou. Vracíme se tak zase do roku 1984 ale všechno je jinak... Od začátku nastolený progres je fajn, ovšem jen do doby, než se to scénáristům tak trochu vymkne z pod kontroly. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články | 0 Komentářů:

3D fotografická hlava Fomei v testu

21. 1. 2016

3d-fotohead_img_3908_icon.jpgNedávno jsem testoval velice zajímavé fotografické příslušenství: panoramatickou hlavu, kterou nabízí společnost Fomei (vyvinuli ji ve spolupráci s firmou PhotoRobot, hlava je vyráběna v ČR!). Jedná se o motorické sofistikované zařízení, umožňující vytvářet působivé 3D fotografie. Dle konfigurace možno snímat jak panoramata tak i sférické snímky (horizontálně + vertikálně). Pomocí unikátní technologie (a současně jednoduchého systému) panoramatická hlava, otáčí fotoaparátem kolem vertikální a horizontální osy. Více v následujícím testu!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Můj foto rok 2015: vyplatil se nebo ne?

20. 1. 2016

2martins-atas_140116_7l8a8633_web.jpgStejně jako většina z nás i já na přelomu nového a starého roku bilancuji, jaký vlastně ten uplynulý rok byl, co se povedlo a kde musím naopak v tom (novém) roce pořádně zabrat, zlepšit se. Rok 2015 byl rozhodně zajímavý, inspirativní a plný akcí. Ovšem také tu a tam chyb a omylů. Důležité je aby ty kixy nepřevažovaly nad tím pozitivním, což se mi – myslím – docela i povedlo. Druhou věcí je neusnout na vavřínech a posouvat se dál!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

PF2016: znovu, jinak a lépe

8. 1. 2016

martinek.jpgStarý rok skončil, nový nám začal... Je (hezkou) tradicí, posílat novoroční přáníčka. Na druhou stranu jen málokdo se opravdu zamýšlí nad opravdovou "hloubkou" slov, která jsou vyřčena (napsána) v "Pá-eFku". Přejeme si hodně zdraví, štěstí, úspěchů, lásky, peněz... a další... Nám doma bohužel ten nový rok zrovna "šťastně a vesele" nezačal.  

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

Vše NEJLEPŠÍ do nového roku 2016

1. 1. 2016

Vše NEJLEPŠÍ do nového roku 2016, hodně zdraví, štěstí a lásky!

Přeji Všem ;-)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články

NATURALITY 2015 - Martin Hájek (vernisáž)

1. 10. 2015

Je mi velkou ctí, pozvat Vás na svou první sólovou autorskou fotovýstavu! Sbírka mých děl (fotoobrazů/fotografií)"NATURALITY 2015" je instalována v nákupním centru OC Plzeň (Rokycanská ul.). Výstava je zároveň prodejní a bude k vidění a obdivování po celý měsíc říjen. Tak neváhejte, hupsněte do vozu (na vlak, autobus) a hurááá na Plzeň!... Za pár desítek let budou mít všechny fotoobrazy nevyčíslitelnou hodnotu!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články | 0 Komentářů:

Spása / The Salvation (filmová recenze)

2. 9. 2015

salvation-themovie_1.jpgsalvation-themovie_1.jpgMusím říct, že „velkofilmy“ už mě poslední dobou fakt čím dál víc nuděj a speciálně těch americkej blockbastardů už mám plný zuby (viz noví Avengeři nebo poslední Rychle a zběsile)! Čím dál víc dávám přednost malým, nenápadným kouskům, často z nezávislých produkcí - zejména evropské provenience (Norové, Dánové ale i Angličani jsou lepší a lepší). A Spása (The Salvation) je přesně taková...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Články | 0 Komentářů: